سلامت

چرا امنیت سایبری اولویتی مهم برای صنعت سلامت است؟

بوسیله می 10, 2019 بدون نظر

 امنیت سایبری به‌سرعت در حال تبدیل شدن به یک اولویت مهم در صنعت سلامت است. گزارش نظر‌سنجی نیروی کار و رهبری 2019 HIMSS ایالات متحده، نشان می‌دهد که امنیت سایبری، حریم خصوصی و امنیت در بالای لیست اولویت‌های کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و سازمان‌های فروشنده قرار دارد.

با افزایش حملات سایبری، مدیران صنعت مراقبت‌های بهداشتی به‌دنبال راه‌هایی برای ارتقاء امنیت خود هستند. به‌منظور نشان دادن اینکه چقدر تهدیدات جدی است؛ سال گذشته دپارتمان خدمات انسانی و سلامتی ایالات متحده تخمین زد که بیش از 100 هک یا حوادث سازمان مراقبت‌های بهداشتی مرتبط با IT، روی دست‌کم ۵۰۰ شخص در ایالات متحده اثر گذاشته است. بعلاوه گزارشی از Kaspersky lab افشا می‌کند که یک‌سوم کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در آمریکا و کانادا؛ می‌گویند که شرکت‌شان هدف مجرمان سایبری قرار گرفته و بیش از یک‌بار قربانی باج افزار شده است.

گزارش دیگر ازProtenus  از ۵۰۳ حادثه جداگانه در سال ۲۰۱۸ خبر می‌دهد که تقریباً به پرونده ۱۵.۱ میلیون بیمار حمله شده بود؛ البته ۱۳۹ نفر از این افراد داخل سازمان مشغول به‌کار بودند و ۴۵ تا از این موارد هدف تخریب داشتند.

بازار امنیت سایبری

 حالا تقریبا تمام دنیا پذیرفتند که آینده مراقبت‌های بهداشتی بر هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و محاسبات ابری بنا شده است؛ اما با پیشرفت‌ها در فناوری، آسیب‌پذیری‌های جدیدی نیز به‌وجود می آید که باعث رشد بازار امنیت سایبری می‌شود.

بر اساس گزارش جدیدی که توسط Frost & Sullivan  منتشر شده است؛ انتظار می‌رود که آینده هزینه فناوری اطلاعات در مراقبت‌های بهداشتی در ایالات متحده، در میان محافظت شبکه پیرامون، محافظت نقطه انتها (endpoint)، مدیریت دسترسی، ویژگی‌هایی رودررو با عموم، تشخیص سوء استفاده و سرویس‌های مدیریت شده، این بازار را به‌سمت هدف 8.7 میلیاردی تا سال ۲۰۲۳ به‌پیش می‌راند.

 همچنین این گزارش حاوی داده‌های حیاتی از بازار امنیت سایبری مراقبت‌های بهداشتی، در ایالات متحده تا سال ۲۰۲۳ است. مانند: پیش‌بینی‌های درآمدی، بازیگران اصلی، محدودیت‌هایی که هزینه امنیت سایبری را توسط فناوری اطلاعات مراقبت‌های بهداشتی، در طول ۵ سال آینده شکل می‌دهد و 3 پیش‌بینی بزرگ برای بازار.

عوامل رشد

 به گفته مدیر تحقیق سلامت دیجیتال Frost & Sullivan: بازار مراقبت‌های بهداشتی هدف اولیه هکرهایی است که به‌دنبال اطلاعات سلامتی حفاظت‌شده (PHI) می‌گردند.

 وی ادامه می‌دهد: کمبود تخصص امنیت سایبری، باعث می‌شود سازمان‌های فناوری اطلاعات در مراقبت‌های بهداشتی به‌دنبال پشتیبانی مدیریت‌شده باشند؛ که به‌نوبه خود حرکت به‌سمت سرویس‌های محاسباتی مبتنی بر ابر را تسهیل می‌کند. برای بهینه کردن استفاده از فرصت‌ها، فروشندگان امنیت سایبری باید راه‌حل‌هایی را توسعه دهند که با برنامه‌ها و سیستم‌های IT مراقبت‌های بهداشتی کنونی یکپارچه می‌شود. راه‌حل‌ها باید بتوانند با فناوری‌های جدید همچون اینترنت اشیا، ابر و بیگ‌دیتا تطبیق پیدا کنند و مقیاس بپذیرند.

 گزارش پیش‌بینی می‌کند که قانونگذاری‌ها همچون قانون انتقال و پاسخ‌گویی الکترونیک بیمه سلامت (HIPAA) و فناوری اطلاعات سلامت، اقتصاد و سلامت بالینی (HIGHTECH Act) تقاضا برای راه‌حل‌های امنیت سایبری را افزایش خواهند داد. گزارش همچنین به این نکته اشاره می‌کند که نیاز برای کاهش پیچیدگی کنترل دسترسی، تقاضا برای راه حل‌های امنیتی یکپارچه را افزایش می‌دهد؛ در حالی که تهدیدات، مصرف‌کنندگان را به سمت تقاضا برای حفاظت از PHI شان تشویق می‌کند.

 تقاضا برای تخصص امنیت سایبری، برای راندن فناوری اطلاعات در مراقبت‌های بهداشتی به ارائه‌دهندگان خدمات مدیریت شده آغاز می‌شود. فناوری‌های جدید نیز باعث رشد تقاضا برای راه‌حل‌های امنیتی که می‌تواند با آن‌ها تطبیق پیدا کند می‌شود.

 این گزارش همچنین توصیه‌هایی را برای صنعت سلامت ارائه می‌دهد. ” صنعت، بازیکنانی در جایگاه مناسب در اختیار دارد که راه‌حل‌های امنیت سایبری خاص را برای نگرانی‌های گوناگون امنیتی در مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهند.” و اینکه برای دستیابی به رشد بیشتر نیاز و درخواست برای امنیت یکپارچه در سراسر گردش بالینی به‌جای مجموعه‌ای از راه‌حل‌های نقطه‌ای (حل یک مشکل خاص بدون توجه به مسائل مختلف) وجود دارد. گزارش به ارائه‌دهندگان امنیت سایبری توصیه می‌کند که راه‌حل‌هایی را ارائه دهند که می‌تواند به‌طور بالقوه هزاران دستگاه را در برگیرد؛ محافظت از نقاط انتهایی برای دستگاه‌های موبایل را پیشنهاد کنند و رویکردهای انعطاف‌پذیر را برای دستیابی به مجموعه راه‌حل‌های امنیت سایبری راه بیندازد. قابلیت‌هایی که پیچیدگی را کاهش و بهره‌وری افزایش می‌دهند اضافه شود. امکان اشکال جدید مدیریت همچون دسترسی مبتنی بر موقعیت و بیومتریک‌ها و حل نگرانی‌های بودجه IT در مراقبت‌های بهداشتی را با ارائه مدل‌های قیمت‌گذاری انعطاف‌پذیر فراهم کنند.

 با این حال، فاکتورهایی نیز وجود دارد که جلوی رشد بازار امنیت سایبری را می‌گیرند. همانگونه که گزارش Frost & Sullivan اشاره می‌کند؛ بودجه برای فناوری اطلاعات و امنیت سایبری همچنان به اندازه تهدید روبه‌رشد نیست. این گزارش همچنین این نکته را خاطر‌نشان می‌کند که فناوری اطلاعات در مراقبت‌های بهداشتی تقسیم شده و جای خالی یک رویکرد امنیتی استاندارد در آن حس می‌شود؛ که اولویت‌های سرمایه‌گذاری امنیتی را پیچیده می‌کند.

نظرتان را بگویید