استارت‌‌آپ

کلینیک دیجیتال برای سلامت روان بزرگ‌تر. استارتاپ Meru Health

بوسیله می 13, 2019 بدون نظر

معرفی

Meru health یک کلینیک دیجیتالی برای سلامت روان بزرگ‌تر با پزشکان از راه‌ دور، درمانگران و روان‌شناسان مجاز، گروهی از افراد گمنام و یک برنامه درمانی دیجیتال ۱۲ هفته‌ای است. برنامه Meru شامل پشتیبانی کلینیکی از راه دور مداوم، درس‌های درمانی در خانه و تمرین‌هایی (شامل درمان شناختی‌رفتاری و حضور ذهن)، همچنین خواب و کوچینگ تغذیه است.

 این استارتاپ که در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد؛ دفاتری در پالو‌آلتو، کالیفرنیا و هلسینکی، فنلاند دارد.

 Meru health که در سال ۲۰۱۸ شرکتی از Y Combinator بود؛ حالا بخشی از شتاب‌دهنده ‏TMCx (مرکز پزشکی تگزاس) در هیوستون است.

 این استارتاپ یک تلفن همراه مجاز با پشتیبانی کلینیکی را تولید کرده که بر اساس راه‌‌حل درمانی دیجیتال کار می‌کند. نام این محصول Ascend است و از آن برای درمان افسردگی و اضطراب استفاده می‌شود.

اضطراب، مشکلی بزرگ که خیلی‌ها سعی در حل آن داشتند.

 سالانه تا ۴۰ میلیون آمریکایی با اضطراب و نگرانی سر جنگ دارند. بنابراین نیاز برای راه‌حل‎های سلامتی فراوان است. افسردگی در اثر از بین‌ رفتن بهره‌وری تخمین زده می‌شود که ۴۴ میلیارد دلار برای کارفرمایان هزینه بردارد. اگرچه، افسردگی یک علت برجسته ناتوانی است و تقریبا نیمی از کارمندان با افسردگی هنوز درمان نشده‌اند.

 از زمانی‌که بیماران تحت‌درمان بهبود یافتند؛ مشخص شد که کلید، فراهم کردن دسترسی بهتر برای کارمندان به درمان موثر است.

 نقطه ورودMeru health  هم همینجاست. این یک کلینیکی دیجیتالی سلامت روان است که برای بهبود دسترسی و انطباق با درمان سلامت روان توسعه داده شده است.

  Meru health اولین نبود که برای حل این مشکل برخاست. استارتاپ‌های دیگر هم تلاش کردند تا به بیماران با اضطراب و علائم مرتبط از طریق راه‌حل‌های قدرت گرفته از هوش مصنوعی کمک کنند.

 استارتاپ درمانی دیجیتالBig health  که برای ارائه پزشکی رفتاری شخصی‌سازی شده (CBT)، برنامه‌های موبایل و وب توسعه می‌دهد و آن‌ها را به‌کار می‌گیرد؛ چند ماه قبل برنامه موبایلی را راه‌اندازی کرد که می‌توانست با اضطراب مبارزه کند.

 اپ آن‌ها که Daylight نام داشت؛ از راه‌حل‌های اثبات شده علمی بر اساس درمان شناختی‌رفتاری، برای پاسخ به احساسات نگرانی و اضطراب استفاده می‌کند.

 محصولات این‌چنینی حتی قبل تر از Daylight هم ساخته شده بودند.

 نوامبر گذشته، اپ مدیتیشن 5 دقیقه‌ای Simple Health اعلام کرد که در دوره مالی اول  ۱۰میلیون دلار از طریق Foundation Capital جذب کرده است. این بودجه قرار بود صرف گسترش بیشتر کتابخانه Simple health به بیش از ۱۵۰۰ جلسه مدیتیشن راهبردی شود.

 Simple health کمک می‌کند تا استرس جلسات روزانه تنها ۵ دقیقه طول بکشد. مدیتیشن کوتاه و درمان شنیداری از متخصصان کلاس جهانی می‌آید و به افراد پر‌مشغله کمک می‌کند تا با استرس روزانه مقابله کنند.

 موقعیت‌های مختلف همچون مشکلات خواب، استرس صبحگاهی، باز‌یافتن یک بک‌آپ، برای ایجاد بیش از ۱۵۰۰ جلسه برای رهایی از استرس بیماران استفاده می‌شود.

 این استارتاپ که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد؛ حالا در صدر برنامه‌های مدیتیشن در اپ‌استور روی آی‌تیونز قرار دارد و ۳۷ هزار بازبینی ۵ ستاره کسب کرده است.

 مثالی دیگر از یک راه‌حل انقلابی، توسط استارتاپ سلامت مجازی نیویورکی Izzy care ارائه شد. این استارتاپ با ارائه خدمات مقرون‌به‌صرفه با استفاده از هوش مصنوعی، قصد تغییر مراقبت‌های بهداشتی را دارد. این شرکت می‌گوید که خدماتش شامل مدیریت حالت‌های پزشکی مزمن، درمان سرماخوردگی، سرفه یا دانه‌های جوش، سازگاری با افسردگی یا اضطراب، مدیریت استرس در کار یا روابط و تناسب رژیم شخصی و همچنین برنامه های ورزشی است.

 راه‌حل Meru health چطور کار می‌کند؟

 Meru health یک کلینیک دیجیتالی با دسترسی سریع، برای سلامت روان بزرگ‌تر با درمانگران و روان‌شناسان از راه دور، یک گروه از افراد گمنام و یک برنامه ۱۲ هفته‌ای درمان دیجیتالی است.

 برنامه Meru شامل پشتیبانی بالینی از راه دور مداوم، درس‌های درمانی در خانه و تمرین‌ها شامل درمان شناختی‌رفتاری و حضور ذهن، پزشکی خواب و روان‌شناسی تغذیه برای یک راه‌حل کامل برای التیام افسردگی و اضطراب است.

 یک آزمایش بالینی از Ascend به‌صورت آنلاین در JMIR در اوایل سال جاری منتشر شد.

 داده‌ها پس از Peer-reviewed (نوعی روش) از ۱۱۷ بیماری که روند درمان آن‌ها خاتمه یافته، افشا می‌کند که مداخله Meru health نتیجه داده است. این درمانگر-پشتیبانی‌شده، دستگاه موبایل برای ارائه درمان برای افسردگی کار می‌کند و منجر به کاهش علائم این بیماری می‌شود. طبق گفته متخصصان، ارزیابی این نتایج با استفاده از طراحی یک مطالعه کنترل‌شده، به راه‌اندازی پایگاه شواهد برای مداخلات Ascend نیاز دارد.

 محققان دریافتند که علائم افسردگی به‌طور مشخص در بیمارانی که تا ۸۰ درصد برنامه پیش رفتند کاهش پیدا می‌کند. آزمایش همچنین تعیین کرد که در روزهای زیادی از تمرین به‌طور قابل ملاحظه‌ای علائم باقی مانده افسردگی کمتری و همچنین استفاده از چت گروهی بزرگ‌تر، علائم افسردگی کاهش یافته‌ای را پیش بینی کرد.

 توسعه طراحی ویژگی‌هایی که تمرین روزانه و استفاده از چت گروهی را ارتقا ببخشند؛ چالشی در آینده خواهد بود.

جذب سرمایه اخیر

 استارتاپ Meru health در تاریخ ۲۵ آوریل اعلام کرد که 4.2 میلیون دلار سرمایه بذری (Seed) از طریق Free style Capital، Bonit Capital، Y Combinator، Lifeline Ventures و IT-Farmجذب کرده است.

این استارتاپ از این بودجه جدید، تا جای ممکن برای ارزیابی بالینی و اطمینان حاصل کردن از گذشتن از سد سیستم‌های سلامت و کارفرمایان بزرگ در سراسر ایالات متحده استفاده می‌کند.

 Meru health با کارفرمایان، سیستم‌ها و برنامه‌های سلامت کار می‌کند. هدف، دستیابی به بیش‌ترین بیماران ممکن از طریق کارفرمایانی که یک مدل کسب‌و‌کار منحصربه‌فرد بر اساس نتایج دارند است. این شرکت آزمایشی را در دو شرکت Fortune 100 در سیلیکون‌ولی آغاز کرده است. در حال حاضر، همچنین یک آزمایش بالینی با استنفورد و وزارت امور کهنه‌سالان انجام می دهد.

نظرتان را بگویید