افتتاح اولین مرکز نوآوری بیمارستانی به نام اینوکاردیا

اولین مرکز نوآوری بیمارستانی در کشور به نام اینوکاردیا، با همکاری بیمارستان قلب شهید رجایی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و استارتاپ استودیو هلثیو افتتاح شد. اضلاع اینوکاردیا از متخصصین علمی، پزشکی و کسب‌وکار تشکیل شده تا هرآنچه که برای تولید و تجاری‌سازی نوآوری‌های روز حوزه قلب و عروق موردنیاز است را زیر یک سقف مهیا کنند.

اینوکاردیا، حاصل توافق 3 جانبه بین مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب شهید رجایی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و استارتاپ استودیو هلثیو است.

به‌نقل از دکتر دیانی رئیس مرکز رشد و نوآوری بیمارستان شهید رجایی: اولین عامل مرگ و میر در دنیا بیماری‌های قلبی و عروقی هستند. هرساله تجهیزات  زیادی برای تشخیص و درمان این بیماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. درکشور ما عمده این اقلام از طریق واردات تامین می‌شود که تحریم‌ها و مشکلات ارزی، دسترسی مراکز تشخیصی درمانی به نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید در این حوزه را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

بیمارستان قلب شهید رجایی به‌عنوان مرجع  پیشرو در زمینه‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق کشور، با اشراف به نیازها و خلاء‌های موجود در این حوزه از یک طرف، استارتاپ استودیو هلثیو به‌عنوان بازوی سرمایه‌گذاری و متخصص توسعه استارتاپ‌های سلامت و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های مهندسی و علمی و همچنین از طرف دیگر، در اینوکاردیا تلاش می‌کنند تا با آماده‌سازی زمینه خلق و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های موردنیاز و مقرون‌به‌صرفه در حوزه قلب، نیازهای سیستم سلامت کشور در این حوزه را ازبین ببرند.

شعار اینوکاردیا، قلب نوآوری در حوزه قلب و عروق است.

در ادامه، دکتر بهزاد سیفی مدیرعامل استارتاپ استودیو هلثیو عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات استارتاپ‌های سلامت، عدم هم‌خوانی محصولات با نیاز بازارهای‌شان است. وی ادامه داد؛ برخی از استارتاپ‌ها در شناسایی نیازهای واقعی سیستم سلامت دچار مشکلند و با فرض رفع کردن چالش‌های رگولاتوری نیز، فروش محصولات آن‌ها به‌ویژه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کار دشواری خواهد بود. اینوکاردیا، قلب نوآوری در حوزه قلب و عروق است. به این معنا که مشکلات از دل بیمارستان بیرون می‌آید و دسترسی به بازار فروش محصولات نیز هموارتر خواهد شد.

همچنین دکتر ناصر فتورائی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و رئیس انجمن مهندسی پزشکی ایران نیز در این رابطه بیان کرد: جامعه مهندسی زیست پزشکی از مهندسان و محققانی تشکیل شده که دانش فنی و نیازهای تحقیق و توسعه برای تولید محصولات نوآورانه برپایه تکنولوژی‌های جدید را دراختیار دارند. فتورائی افزود که شکاف بین جامعه مهندسی و پزشکی یا به‌طورکلی سیستم سلامت در اینوکاردیا ازبین می‌رود و با تامین سرمایه موردنیاز و تزریق دانش توسعه کسب و کار، درنهایت تلاش‌های چندین و چندساله جامعه علمی کشور به ثمر می‌نشیند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت اینوکاردیا مراجعه کنند.

آدرس

تهران، خیابان آزادی، تقاطع دکتر قریب، پلاک 134، طبقه اول

رسانه‌های اجتماعی

© 2020 تمامی حقوق این سایت، متعلق به استارتاپ استودیو هلثیو می‌باشد