افتتاح اولین مرکز نوآوری بیمارستانی به نام اینوکاردیا

اولین مرکز نوآوری بیمارستانی در کشور به نام اینوکاردیا، با همکاری بیمارستان قلب شهید رجایی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و استارتاپ استودیو هلثیو افتتاح شد. اضلاع اینوکاردیا از متخصصین علمی، پزشکی و کسب‌وکار تشکیل شده تا هرآنچه که برای تولید و تجاری‌سازی نوآوری‌های روز حوزه قلب و عروق موردنیاز است را زیر یک سقف مهیا کنند.

اینوکاردیا، حاصل توافق 3 جانبه بین مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب شهید رجایی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و استارتاپ استودیو هلثیو است.

به‌نقل از دکتر دیانی رئیس مرکز رشد و نوآوری بیمارستان شهید رجایی: اولین عامل مرگ و میر در دنیا بیماری‌های قلبی و عروقی هستند. هرساله تجهیزات  زیادی برای تشخیص و درمان این بیماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. درکشور ما عمده این اقلام از طریق واردات تامین می‌شود که تحریم‌ها و مشکلات ارزی، دسترسی مراکز تشخیصی درمانی به نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید در این حوزه را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

بیمارستان قلب شهید رجایی به‌عنوان مرجع  پیشرو در زمینه‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق کشور، با اشراف به نیازها و خلاء‌های موجود در این حوزه از یک طرف، استارتاپ استودیو هلثیو به‌عنوان بازوی سرمایه‌گذاری و متخصص توسعه استارتاپ‌های سلامت و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های مهندسی و علمی و همچنین از طرف دیگر، در اینوکاردیا تلاش می‌کنند تا با آماده‌سازی زمینه خلق و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های موردنیاز و مقرون‌به‌صرفه در حوزه قلب، نیازهای سیستم سلامت کشور در این حوزه را ازبین ببرند.

شعار اینوکاردیا، قلب نوآوری در حوزه قلب و عروق است.

در ادامه، دکتر بهزاد سیفی مدیرعامل استارتاپ استودیو هلثیو عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات استارتاپ‌های سلامت، عدم هم‌خوانی محصولات با نیاز بازارهای‌شان است. وی ادامه داد؛ برخی از استارتاپ‌ها در شناسایی نیازهای واقعی سیستم سلامت دچار مشکلند و با فرض رفع کردن چالش‌های رگولاتوری نیز، فروش محصولات آن‌ها به‌ویژه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کار دشواری خواهد بود. اینوکاردیا، قلب نوآوری در حوزه قلب و عروق است. به این معنا که مشکلات از دل بیمارستان بیرون می‌آید و دسترسی به بازار فروش محصولات نیز هموارتر خواهد شد.

همچنین دکتر ناصر فتورائی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و رئیس انجمن مهندسی پزشکی ایران نیز در این رابطه بیان کرد: جامعه مهندسی زیست پزشکی از مهندسان و محققانی تشکیل شده که دانش فنی و نیازهای تحقیق و توسعه برای تولید محصولات نوآورانه برپایه تکنولوژی‌های جدید را دراختیار دارند. فتورائی افزود که شکاف بین جامعه مهندسی و پزشکی یا به‌طورکلی سیستم سلامت در اینوکاردیا ازبین می‌رود و با تامین سرمایه موردنیاز و تزریق دانش توسعه کسب و کار، درنهایت تلاش‌های چندین و چندساله جامعه علمی کشور به ثمر می‌نشیند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت اینوکاردیا مراجعه کنند.

تلفن

02166910512

آدرس

تهران، خیابان آزادی، تقاطع دکتر قریب، پلاک 134، طبقه اول

رسانه‌های اجتماعی

© 2020 تمامی حقوق این سایت، متعلق به استارتاپ استودیو هلثیو می‌باشد