H E A L T H I O

Loading

استارت‌آپ‌های یونیکورن سلامت

تیم آکادمی هلثیو در نظر دارد با ارائه استارت‌آپ‌های یونیکورن و شاخص سلامت در دنیا، کارآفرینان حوزه سلامت را با ایده‌های نوین آشنا سازد.

تیم آکادمی هلثیو در نظر دارد با ارائه استارت‌آپ‌های یونیکورن و شاخص سلامت در دنیا، کارآفرینان حوزه سلامت را با ایده‌های نوین آشنا سازد.

این هفته همراه باشید با ادامه استارت‌آپ‌های یونیکورن در سلامت.

[divider line_type=”Full Width Line” custom_height=””]

5. استارت‌آپ کلاور هلث (Clover Health) با ارزش‌گذاری 1.2 میلیارد دلاری

این استارت‌آپ  در کشور آمریکا، در حیطه فروش بیمه مزایای سلامت و مراقبات بهداشتی برای سالمندان فعالیت دارد. سالمندانی که از این طرح استفاده می‌کنند، از سن بالای 65 سال می‌توانند بخشی از مراقبات بهداشتی درمانی مبتنی برطب سنتی و همچنین از طریق بیمه خصوصی این استارت‌آپ از مزایای درمانی رایگان بهره‌مند شوند.

کلاور هلث در سال 2014 فعالیت خود را آغاز کرده‌است که تنها در سال اخیر به میزان 425 میلیون دلار ارزش سهام داشته‌است.

6. استارت‌آپ ایندیگو اگریکالچر (Indigo Agriculture)  با ارزش‌گذاری 1.4 میلیارد دلاری

این استارت‌آپ در شهر بوستون آمریکا، با استفاده از میکروب‌های خاص نوار محافظی برای گیاهان ایجاد می‌کند تا مقاومت آن‌ها را نسبت به خاک خشک، خشکسالی و حشرات افزایش دهد.

این کمپانی تا کنون 359 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است و ارزش سهام آن به میزان 1.4 میلیارد دلار شده‌است.

7. استارت‌آپ هارت فلو (HeartFlow) با ارزش‌گذاری 1.5 میلیارد دلار

استارت‌آپ هارت فلو مستقر در کالفرنیا آمریکا، برای تشخیص انسداد عروق کرونری با روش‌های غیر تهاجمیست. این استارت‌آپ با استفاده از تصاویر سیتی اسکن مدلی سه بعدی از انسداد عروق کرونری قلب طراحی می‌کند تا تشخیص محل دقیق آن برای درمان موثر توسط پزشک آسان‌تر و موثرتر باشد. این در حالیست که بیماری‌های مرتبط با عروق کرونری روزانه جان بسیاری از انسان‌هارا تهدید می‌کند و تشخیص به مقع آن در نجات آنان بسیار موثر است.

این استارت‌آپ تا کنون به میزان 476 میلیون دلار جذب سرمایه داشته‌است که در حال حاضر سهام آن به میزان 1.5 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده‌است.

8. استارت‌آپ پروتئوس دیجیتال هلث (Proteus Digital Health) با ارزش‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری

این استارت‌آپ در کشور آمریکا با هدف ارائه روش‌های درمانی دیجیتال و سلامت دیجیتال راه‌اندازی شده‌است. تولید قرص‌های هوشمند و طراحی شده با تراشه‌های مخصوص برای بررسی دوز دریافتی از دارو در بدن بیمار از فعالیت اصلی این استارت‌آپ است.

هنگام مصرف قرص توسط بیمار، تراشه به دیواره عروق بیمار وصل می‌شود و سیگنال‌هایی به منظور میزان دوز جذبی دارو توسط بدن بیمار را به برنامه‌ای که وظیفه‌ی جمع‌آوری اطلاعات بیمار را به عهده دارد می‌فرستد.

این کمپانی در سال 2001 فعالیت خود را آغاز کرده‌است و سهام آن به میزان 1.5 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده‌است.

9. استارت‌آپ 23 و من (23andMe) با ارزش‌گذاری 1.75 میلیارد دلاری

استارت‌آپ 23 و من درکالیفرنیا آمریکا، توسط  Anne Wojcicki، یک بانوی کارآفرین، در سال 2006 تاسیس شد. این کمپانی برای آزمایشات ژنتیکی خود که میزان تمایل ژن افراد را به بیماری‌ها نشان می‌داد بسیار مشهور شد و در حال حاضر در توسعه دارویی فعالیت دارد.

این استارت‌آپ تاکنون 491 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است و سهام آن به میزان 1.75 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده‌است.

 

برای مطالعه بیشتر استارت‌آپ‌های یونیکورن سلامت کلیک کنید.