H E A L T H I O

Loading

هدف استارتاپ بریتانیایی Vine Health که توسط یک تیم کاملا زنانه در سال 2018 تاسیس شده؛ کمک به بیماران سرطانی است تا بیماری و علائم خود را از طریق یک اَپ مدیریت کنند.

بیماران با استفاده از این اَپ، قادر خواهند بود روندهای سبک زندگی‌شان مانند عادت‌های خواب، رژیم غذایی و ورزش را دنبال کنند. این برنامه همچنین به کاربران اجازه خواهد داد داروهای‌شان را سازمان‌دهی و اینکه چگونه درمان‌ها کار می‌کند را مشاهده کنند. از دیگر مزایای این اَپ، می‌توان به اطلاع از اثرات جانبی و ارتباط با بیماران دیگر در موقعیتی مشابه، کمک به بیماران سرطانی برای مشاهده روندها در سلامتی و ارسال اطلاعات به پزشکان اشاره کرد.

جذب سرمایه اخیر

Vine Health به‌تازگی اعلام کرده که در مرحله بذری (Seed) موفق به جذب 1.2میلیون پوند شده است. آن‌ها قرار است از این بودجه جدید برای رشد تیم و توسعه پلتفرم‌شان بهره بگیرند. آن‌ها درحال حاضر بیماران را برای دسترسی اولیه به پلتفرم ثبت‌نام کنند.

بازار پلتفرم‌های متمرکز بر اونکولوژی

پلتفرم‌های متمرکز بر اونکولوژی به‌شدت در فضای سلامت دیجیتال محبوب شده‌اند.

استارتاپ Kaiku Health نیز به‌دنبال ارتقا کیفیت زندگی بیماران سرطانی از طریق علم داده است. علاوه‌بر اونکولوژی، این استارتاپ فنلاندی پلتفرمی ساخته برای نظارت بر نتایج گزارش شده بیمار در چندین حوزه درمانی دیگر مانند درمان‌های مربوط به باروری و مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه.

“در Vine هدف ما برگرداندن بیماران سرطانی تحت کنترل است.”

برای فهمیدن اینکه چطور درمان‌های سرطان نه تنها بر بقاء، بلکه بر روی کیفیت زندگی اثر می‌گذارند؛ ما داده‌های ضروری را گردآوری می‌کنیم. درنتیجه بیماران و پزشکان می‌توانند برای گرفتن تصمیمات آگاهانه درمورد مراقبت‌شان، از آن‌ها استفاده کنند.

Dr, Rayna Patel

Co-Founder of Vine Health