H E A L T H I O

Loading

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_column_text]

2 روز پیش، روی استیج اصلی کنفرانس TNW،  گزارش زیست‌بوم جهانی استارتاپی در سال ۲۰۱۹ توسط JP Gauthier ارائه شد. گزارش با همکاری استارتاپ ژنوم و شبکه جهانی کارآفرینی تهیه شده است.

 آن‌طور که گفته می شود؛  GSER2019 جامع‌ترین گزارش و تحقیق خواندنی گسترده‌ای در مورد استارتاپ هاست.

GSER  براساس داده‌هایی از هزاران بنیان‌گذار استارتاپ و تحقیق روی میلیون‌ها شرکت تهیه شده است.

همچنین Crunchbase، Dealroom و Orb Intelligence در تامین داده‌ها همکاری کرده‌اند.

 آورده‌ها و یافته‌های GSER2019 برای بنیان‌گذاران، قانون‌گذاران و سازندگان زیست‌بوم است.

 یکی از چشمگیرترین آمارهای GSER نشان می‌دهد که ارزش زیست‌بوم جهانی استارتاپ‌ها با رشد ۲۰ درصدی از سال ۲۰۱۷، تقریباً به 3 تریلیون دلار رسیده است. این رقم بیشتر از GDP (تولید ناخالصی داخلی) بریتانیا، فرانسه یا برزیل است. استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری، تنها به رشد اقتصاد کمک نمی کنند؛ بلکه آن‌ها به طرق  مختلف خود رشد اقتصاد هستند.

 در اینجا یافته‌هایی که بیشتر در گزارش قابل‌توجه بودند ذکر شده است:

 رتبه‌بندی‌های جهانی جدید

 برای اولین بار استارتاپ‌ژنوم، تاپ30 زیست‌بوم استارتاپی برتر در دنیا را رتبه‌بندی کرده است.

 • تاپ5: سیلیکون‌ولی، نیویورک، لندن، پکن و بوستون.
 • پاریس به‌جمع ۱۰ زیست‌بوم برتر پیوست؛ و پس از 2 پله صعود از ۲۰۱۷ در رتبه ۹ ایستاد.
 • زیست‌بوم‌میزبان TNW (آمستردام- استارتاپ‌دلتا)، بزرگ‌ترین جهش را در تاپ30 داشت و با 4 پله صعود در جایگاه ۱۵ جهانی قرار گرفت.
 • 9 اکوسیستم استارتاپی اروپایی در تاپ30 رتبه‌بندی شدند: لندن، پاریس، برلین، استوکهلم، آمستردام- استارتاپ‌دلتا، لوزان- برن- جنوا، مونیخ و بارسلونا.

 رتبه بندی‌های علوم زندگی

 استارتاپ‌ژنوم یک آنالیز جداگانه‌ای را از زیست‌بوم‌های استارتاپی در علوم زندگی انجام داده است؛ و دریافت که سرمایهگذاری و تمرکز عناصری هستند که برای موفقیت بیشترین اهمیت را دارند.

 • 5 زیست‌بوم برتر در علوم زندگی: سیلیکون‌ولی، بوستون، سن‌دیگو، نیویورک، لندن شامل (آکسفورد و کمبریج)
 • سن‌دیگو، لوزان- برن- جنوا و بوستون، بزرگ‌ترین اجتماع استارتاپ‌های علوم زندگی را به‌عنوان سهمی از زیست‌بوم استارتاپی کل‌شان  در اختیار دارند.

 فرصتها برای استارتاپ‌ها و سرمایهگذاران

 استارتاپ‌ها در حال تجدید حیات بخش سنتی صنعت از طریق به‌کارگیری فناوری‌اند. بر اساس داده‌ها به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که به بخش‌های زیر توجه کنند:

 • زیربخش‌های استارتاپی با سریع‌ترین رشد از لحاظ سرمایه‌گذاری، خروج و ایجاد استارتاپ: رباتیک و ساخت‌و‌تولید پیشرفته، بلاک‌چین، Agtech (فناوری کشاورزی) و غذای جدید و هوش مصنوعی.
 • در ضمن برخی زیر بخش‌ها شاهد افتی از لحاظ سطوح سرمایه گذاری و ایجاد استارتاپ بودند. مانند: Edtech (فناوری آموزشی)، رسانه دیجیتال، بازی و Adtech (فناوری تبلیغاتی).

 ممکن است این‌گونه به‌نظر برسد که رتبه‌بندی زیست‌بوم‌ها توسط نام‌های آشنا تصاحب شده است؛ اما در همه جا رشد چشمگیری به‌چشم می‌خورد.

 • در سراسر دنیا 25 زیست‌بوم‌ استارتاپی وجود دارد که ارزش هر یک از آن‌ها بالای ۱۰ میلیارد دلار است؛ که تقریباً یک میلیون دلار به ارزش اقتصادی می‌افزاید.
 • بعلاوه 57 زیست‌بوم دیگر با ارزش یک تا ۱۰ میلیارد دلاری خود باعث ایجاد هزاران شغل و میلیاردها دلار در بهره‌وری اقتصاد شده‌اند.
 • در زیر بخش‌ها با رشد سریع مانند هوش مصنوعی و بلاک‌چین، زیست‌بوم‌های کوچک اما پر‌جنب‌و‌جوش به‌سرعت در حال ظهوراند.
 • ‏ در AI زیست‌بوم‌های مذکور شامل ادمونتون، هیوستون، بزرگتر هلسینکی و شهر تایپه است.
 • در بلاک‌چین، زیست‌بوم‌های رو به‌ترقی شامل بلگراد، صربستان و ونکوور می‌شود.
 • میامی هم که مدت‌ها به‌عنوان یک صحنه کارآفرینی پرجنب‌وجوش شناخته می‌شد؛ برای اولین‌بار از تاپ30 خارج شده است.