H E A L T H I O

Loading

پس از مدت‌ها، سهام استارتاپ‌های سلامت دیجیتال دوباره به گردش افتاد. علاوه‌بر 2.45میلیارد دلار سرمایه‌گذاری، با 12ادغام‌وتملک(M&A) در شرکت‌هایی با اندازه‌های گوناگون و 5عرضه سهام اولیه (IPO)، پرونده مالی 3ماه دوم 2019 درحوزه سلامت دیجیتال بسته شد.

 

مبلغ انتقال: 5/8میلیارد دلار

Medidata، شرکتی در حوزه سلامت دیجیتال راه‌حل‌های توسعه بالینی مبتنی‌بر Saas را برای رفع عملکرد آزمایش‌های بالینی مشتریان ارائه می‌کند؛ توسط Dassautt Systemes که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تجربیات‌شان را به‌صورت 3D بسازند و به اشتراک بگذارند؛ خریداری شد.

“علوم زیستی از طریق یک موج دیجیتال شتاب‌یافته فرآیندهایش، به‌سمت جلو می‌رود.”

Bernard Charles, CEO of Dassault Systems

مبلغ انتقال: 125میلیون دلار

خدمات CTS با ابزارهای ارتباطات متمرکز و نظارت در خانه Greatcall که Best Buy سال گذشته آن را خرید؛ آغاز شد. به‌علاوه، این شرکت همچنین ظرفیت‌های حمایت فناوری در خانه را به مشتریانی که برای وسایل الکترونیکی‌شان به کمک نیاز دارند ارائه می‌کند. این مسئله به Best Buy اطمینان می‌دهد که محصولات مراقبتی از راه دور، به‌طور مناسب تنظیم شوند.

مبلغ انتقال: 11میلیون دلار

CPSI یک شرکت نرم‌افزاری که راه‌حل‌ها وخدمات IT به بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت‌های پساحاد ارائه می‌کند؛ 11میلیون دلار برای خرید Get Real Health هزینه کرد. یک استارتاپ مشارکت بیمار، با فعالیت در حوزه مدیریت بیماری‌های مزمن، ثبت‌های سلامت شخصی، جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده  بیمار.

این معامله، رشد اولویت مشارکت بیمار در جهان سلامت IT را نشان می‌دهد.

مبلغ انتقال: –

این اولین تصاحب در کوارتر دوم 2019 بود. Pacify یک پلتفرم چت ویدئویی آنلاین برای زنان باردار، یا آن‌هایی است که پابه‌ماه هستند. به‌عنوان بخشی از قرارداد Advantia Health که ارائه‌دهنده مراقبت‌های حضوری با یک پلتفرم هماهنگی مراقبت همراه است، نمی‌تواند به اعضای خود، چت‌های ویدئویی با توسعه‌دهندگان پزشک، شامل مشاوره‌های مکانی و پرستاران ثبت‌نام شده ارائه کند.

 

مبلغ انتقال: –

سیستم‌های کامپیوتری Harris، از طریق گروه مراقبت‌هی بهداشتی‌اش، Uniphy Health را  که روی ارتباطات کلینیکی و نرم‌افزار جریان کاری پزشکی متمرکز است؛ به تملک خود درآورد.

شرایط این انتقال اما منتشر نشده است.

این تملک برای Harris، یک ابزار قدرتمند را به ارمغان می‌آورد . برای Uniphy، این تملک فرصتی را برای توسعه سازمانی سریع، به‌عنوان مثال یک نیروی فروش به مراتب بزرگ‌تر خواهد بود.

مبلغ انتقال: –

دو بازیگر برجسته فضای EHR یعنی DocuTap و Practice Velocity، در قالب شرکتی جدید بنام Experity ادغام و توسط شرکت خصوصی Warburg Pincus خریداری شدند.

مشتریان کنونی DocuTap و Practice Velocity اولویت اول ما هستند.

“هر دو شرکت همیشه روی ارائه راه‌حل‌های بی‌نظیر و خدمات مصرف‌کننده تمرکز داشتند و این موضوع تغییر نخواهد کرد. به‌علاوه، مقیاس و منابع شرکت ادغام شده، Warburg Pincu را قادر می‌سازد به خط تولید نرم‌افزار خود سرعت ببهشدو به‌طور مشخص، تاثیرشان را روی گسترش سریع صنعت مراقبت‌های فوری (اورژانسی) افزایش دهند.”

Matt Blosl, CRO of Experity and formerly the CRO of DocuTAP

مبلغ انتقال: –

شرکت خدمات زبان Startus Video نیز، InDemand Interpreting را به تملک خود درآورد؛ که در بازار (VRI) تفسیر از راه دور ویدئو تخصص دارد و دسترسی به مفسران تایید شده پزشکی را از طریق ویدئو، صوت و فناوری جغرافیایی امکان‌پذیر می‌کند. دو شرکت امیدوارند که با ادغام فناوری‌های‌شان، دسترسی به خدمات زبان موردنیاز ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی را توسعه دهند.

مبلغ انتقال: –

Tueo Health که در سال 2015 تاسیس شد؛ ابزار دیجیتالی را ارائه کرد که به والدین کمک می‌کند بر روی علائم، محیط و درمان کودکان‌شان که دچار تنگی نفس هستند نظارت داشته است. طبق یک نسخه آرشیوی صحفه وب این شرکت، رویکرد Tueo Health یک اَپ را شامل می‌شود که با حسگری که داده‌های مرتبط جمع‌آوری می‌کند، کاربران را از تغییرات ناگهانی در بیماری آگاه می‌سازد و مشاوره‌ای را با یک آموزگار Tueo Health به‌صورت زنده فراهم می‌کند؛ جفت شده است.

شرکت Apple اما نظری راجع‌به این تملک نداده است.

مبلغ انتقال: –

در کوارتر دوم 2019، متخصص مدیریت چرخه درآمد Waystar نیز خبر تملک دستیار مالی مراقبت‌های بهداشتی و متخصص تجزیه‌وتحلیل PARO را اعلام کرد.

PARO از داده‌های مرتبط تعیین کننده‌ سلامت اجتماعی، به‌جای امتیازهای اعتباری برای کمک به سازمان‌ها استفاده می‌کند تا بتواند شایستگی نامزدها برای دستیار مالی را مشخص کند.

مبلغ انتقال: –

ZappRX، یک نسخه تخصصی دیجیتال و پلتفرم مجوز اولیه توسط فروشنده ای. اچ. آر، Allscripts خریداری شد. به گزارش CNBC، اضافه شدن تیم ZappRx و فناوری آن، راه‌حل‌های Allscript را تقویت و ارزش خوبی را به مشتریان آن‌ها ارائه خواهد کرد.

مبلغ انتقال: –

در اواخر کوارتر، PatientLikeMe توسط Unitedhealth Group پس از آن‌که به اجبار به فروش گذاشته شد؛ زمانی که کمیته سرمایه‌گذاری خارجی ایالات متحده، سرمایه‌گذار عمده چینی icarbonx را ملزم کرد که از کسب‌وکار خارج شود؛ خریداری شد.

رهبری PatientLikeMe می‌گوید که کسب‌وکار همانند گذشته به‌کار خود ادامه می‌دهد و داده‌های بیماران هم در امنیت خواهد بود. این شرکت تحت بخش تحقیق Unitedhealth Group کار خواهد کرد؛ اما از رشد نگرانی بیماران از اینکه یکی از بزرگ‌ترین اجتماع آنلاین بیماران به مالکیت یک شرکت بیمه سلامت کاسته نشده است.

 

Datica Health که خدمات مدیریت منطبق با اَبر ارائه می‌دهد؛ و Sansoro Health که ارائه‌دهنده فناوری‌های قابلیت‌همکاری و یکپارچه‌سازی است؛ در پایان کوارتر خبر ادغام خود را اعلام کردند. با نام Datica، این شرکت‌ها یک پلتفرم سلف-سرویس را برای اَپ‌های مبتنی‌بر اَبر امن و ابزارهای سلامت دیجیتال ارائه خواهند کرد. همچنین یکپارچه‌سازی داده‌های بیمار از چند منبع را امکان‌پذیر می‌کنند.