H E A L T H I O

Loading

استارت‌آپ‌های یونیکورن در سال 2018

امروزه با پیشرفت صنعت استارت‌آپ‌ها در جهان و ایران، واژه‌های متفاوتی در ارزش‌گذاری‌های استارت‌آپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال برای استارت‌آپ‌ها با ارزش‌گذاری بیش از یک میلیارد دلار، از واژه یونیکورن (Unicorn) که ترجمه فارسی آن، واژه تک شاخ” است، استفاده می‌شود. این واژه معنی و مفهوم خاص شدن آن استارت‌آپ را در خود جای داده‌است.

همچنین برای استارت‌آپ‌ها با ارزش‌گذاری بیش از ده میلیارد دلار، از واژه دکاکورن (Decacorn) و برای استارت‌آپ‌ها با ارزش گذاری بیش از صد میلیارد دلار از واژه هکتوکورن (Hectocorn استفاده می‌شود.

این هفته همراه باشید با 4 استارت‌آپ یونیکورن در جهان

[divider line_type=”Full Width Line” custom_height=”50″]

  1. استارت‌آپ تمپوس (Tempus) با ارزش‌گذاری 1 میلیارد دلاری

این استارت‌آپ، در کشور آمریکا، با هدف استفاده از اطلاعات و داده‌های ژنتیکی افراد، برای کمک به پزشکان، برای ارائه راهکارهای درمانی، برای مبارزه با سرطان، راه‌اندازی شده‌است.تمپوس فعالیت خود را از سال 2015 آغاز کرده است و در طول 3 سال به یکی از استارت‌آپ‌های یونیکورن تبدیل شده‌است.

 

بنیان‌گذار این استارت‌آپ، اریک لفکوفسکی (Eric Lefkofsky)، از داده‌های رفتاری بیماران سرطانی به راهکارهای درمانی، داده‌های ژنتیکی و بالینی برای ارائه راه‌های درمانی برای بیماران مشابه، استفاده می‌کند.  این استارت‌آپ تا کنون 7 مرحله جذب سرمایه به میزان 320 میلیون دلار داشته است و سهام آن بیش از 1 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده‌است.

[divider line_type=”Full Width Line” custom_height=””]

2. استارت‌آپ رانی تراپیوتیک (Rani Therapeutics) با ارزش‌گذاری 1 میلیارد دلاری

این استارت‌آپ در کشور آمریکا، با هدف پیداکردن راهی برای تبدیل داروهای تزریقی به قرص برای افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن راه‌اندازی شده‌است. راهکاری که بر روی بازارهای میلیارد دلاری داروهایی مانند انسولین و داروهای بیماری‌های خود ایمنی مانند هومیرا (Humira) را می‌تواند جذب کند.

این استارت‌آپ در 6 مرحله جذب سرمایه، در مجموع 107 میلیون دلار داشته‌است و سهام آن بیش از 1 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده‌است.

 

 

[divider line_type=”Full Width Line” custom_height=””]

3.استارت‌آپ آریس هلث (Auris Health) با ارزش‌گذاری بیش از 1 میلیارد دلاری

استارت‌آپ آریس هلث، درکشور آمریکا با هدف توسعه تکنولوژی روبات‌های هوشمند فعالیت دارد. روبات‌های مونارچ آریس، روبات‌های انعطاف پذیری هستند که از آن‌ها برای آندوسکوپی و تشخیص تومورهای ریوی و موارد مشابه استفاده می‌شود.

این استارت‌آپ تاکنون در 5 مرحله به میزان 513 میلیون دلار جذب سرمایه داشته‌است و سهام آن بیش از 1 میلیون دلار ارزش‌گذاری شده‌است.

[divider line_type=”Full Width Line” custom_height=””]

4.استارت‌آپ جینگکو بیو ورک (Ginkgo Biowork) با ارزش‌گذاری 1 میلیارد

این کمپانی از طریق تخمیر غذا، عطر و داروها، مواد ارزشمندی را تولید می‌کند و از آن برای تولید آنریم‌های دیگر مفید استفاده می‌کند.

همچنین، این استارت‌آپ از سپتامبر 2017، طی یک سرمایه‌گذاری مشترک با کمپانی بایر، سعی بر تولید میکروب‌هایی در جهت بهبود فعالیت‌ها و فرآیندهای کشاورزی دارد.

جینگکو تاکنون در 5 مرحله به میزان 429 میلیون دلار جذب سرمایه داشته‌است و سهام آن بیش از 1 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده‌است.